Zabudowy hakowe

Zabudowy hakowe - opis
Galeria
Filmy promocyjne
Produkty
Zabudowy hakowe - opis

Opis ogólny

Nominalna długość całego systemu to 6,2 mb i jest kompatybilna z kontenerami o długości do 7mb. Jeśli masz dłuższy kontener jest możliwość zakupu specjalnych rozszerzeń, które umożliwią jego przewóz. Czasami kontener jest ciężki z tyłu i słabszy z przodu i nie ma problemów z jego transportem, ale pojawia się on podczas podnoszenia go z ziemi. Przód może się zbyt podnieść. Rozwiązaliśmy ten problem dzięki specjalnemu hydraulicznemu stabilizatorowi. Jeśli pojazd ma zawieszenie z poduszkami powietrznymi nie potrzebujemy żadnego systemu stabilizującego.

System hydrauliczny

System blokowania kontenera – z tyłu hydrauliczny oraz wewnętrzny dzięki czemu ładunek zabezpieczony jest i z zewnątrz i z wewnątrz. Najczęściej hak jest stały na teleskopowym wysięgniku, a my możemy zaoferować połączenie teleskopów z przegubami. Czym to się różni? W standardowym rozwiązaniu gdy mamy krótkie kontenery o długości ok. 5mb istnieje ryzyko wypadnięcia załadowanego materiału (np. piasku) ze względu na duże przechylenie. W rozwiązaniu hybrydowym zmniejszamy ten kąt, więc nie ma takiego ryzyka. W przyszłości aby zmniejszyć ciężar ok. 215-230kg użyta zostanie wersja z niską ramą. Jej wysokość zmieni się z 278 mm do 190 mm co pozwoli na użycie wyższych kontenerów. Na ten moment używane są wysokości 2,65 mb, a docelowo będzie można zwiększyć je do 2,8mb. Całość systemu hydraulicznego wyposażona jest łacznie w 5 cylindrów

Wyładunek kontenera

Chcąc wyładować kontener na początku cofamy wysięgnik do tyłu od kabiny poczym go wysuwamy tą dźwignią. Jeśli chcemy przyspieszyć ten proces naciskamy przycisk mieszczący sie na górze dźwigni. Kąt jest regulowany manualnie więc kierowca płynnie może go zmieniać. Urządzenie może być sterowane za pomocą połączenia elektrycznego lub radiowego. Sterowanie radiem może przydać sie w przypadku posiadania systemu z podwójnym ramieniem, gdyż musisz wtedy wyjść z kabiny i obejść przyczepę. Bardzo często używamy hakowca do umieszczenia kontenera na przyczepie. Gdy mamy zwinięte ramię cofamy wysięgnik z powrotem do kabiny. Na zakończenie musimy zablokować system, a żeby ruszyć kontenerem musimy ponownie go odblokować. Siła dwóch cylindrów to ok. 2 x 10 ton. Ciśnienie oleju to 320barów a przepływ oleju to 80 litrów. Aby dokonać konserwacji urzadzenia powinnismy wykonać przegląd własny zgodnie ze specyfikacją i interwałem co ok. 2 tygodnie, przegląd serwisowy co 6 mcy w okresie gwarancji wg karty przeglądu.

 

 

Galeria

Filmy promocyjne
Produkty

Hakowce o ładowności od 1 do 5 ton

Hakowce o ładowności od 4 do 10 ton

Hakowce o ładowności od 10 do 26 ton

Bramowce o ładowności od 14 do 18 ton

Systemy wymienne

Przewiń do góry
Otówrz chat
1
Cześć! Jak możemy Ci pomóc?